Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/sniezka/public_html/stiukwenecki/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2323

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/sniezka/public_html/stiukwenecki/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2327

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/sniezka/public_html/stiukwenecki/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3165
Pokój księżniczki - jak urządzić pokój dla dziewczynki?
Pokój księżniczki - jak urządzić pokój dla dziewczynki

Dziecięce pokoje to kopalnia ciekawych i nietypowych aranżacji. Możliwości są nieograniczone – dzięki wykorzystaniu prostych rozwiązań możesz urządzić prawdziwe królestwo małego odkrywcy lub baśniowy pokój dla księżniczki. Jak stworzyć dziewczęcy kącik tak, by był funkcjonalny i spełniał dziecięce marzenia?

Pokój księżniczki nie musi być przesłodzony!

Jakie kolory do pokoju dziewczynek są najlepsze? O czym powinieneś pamiętać, mając ograniczoną przestrzeń lub skromny budżet? Na myśl o standardowych aranżacjach przestrzeni dla młodych dam przychodzi zazwyczaj kolor różowy, świecidełka, artystyczne dekoracje i fikuśne dodatki. Czy tak musi być? Nie jest to konieczność! Pokój małej panienki powinien zawierać elementy, które każda kobieta kocha – delikatne materiały, przytulne poduszki, mieć wydzielone miejsce do odpoczynku i przestrzeń, w której może oddać się marzeniom. Z drugiej strony nie można zapominać o potrzebie ruchu, miejscu do odrabiania lekcji i rozwijania pasji.

Pokój księżniczki aranżacja

To najczęściej zainteresowania decydują o charakterze wnętrza twojego dziecka. Większość z nich lubi kolekcjonować i zbierać rozmaite przedmioty, potrzebuje miejsca na zabawki, książki i skarby, przywiezione z wakacji. Dzieci lubią mieć sekrety – w pokoju twojej pociechy niezbędna jest magiczna skrytka na pamiętnik, listy od przyjaciółek, ukochany kamyk lub zasuszony bukiet kwiatów.

Pokój dla dziewczynki aranżacja

Jeśli twoja córka uwielbia elegancję, lubi otaczać się dekoracyjnymi przedmiotami, koralikami, świecidełkami – przygotuj jej odpowiednią bazę do zagospodarowania. Postaw na trwałą i odporną na zarysowania podłogę. Ściany pokryj farbą, odporną na zmywanie, która wytrzyma spotkanie z kolorowymi mazakami lub farbami. Różowy pokój dla dziewczynki? Czemu nie! Pudrowy róż ciekawie będzie prezentował się w zestawieniu z mieniącym się i niezwykle eleganckim Stiukiem Weneckim Magnat Style – to cienkowarstwowa akrylowa farba strukturalna, która daje efekt szlifowanego marmuru. Produkt dostępny jest w 16 kolorach. Żeby uzyskać kolor różowy, postaw na kolor Jadeit. Stiuk Wenecki Magnat Style w ciekawy sposób odbija światło i może stanowić dodatkowy element stylu glamour w sypialni młodej królewny.

Pokój dla małej dziewczynki

Jakie kolory do pokoju dziewczynek? Jeżeli chcesz, aby dziewczęca sypialnia nie przytłaczała słodkimi, cukierkowymi dodatkami, możesz je wyciszyć połączeniem z barwami podstawowymi – zainwestuj w ścianę, pomalowaną czarną farbą tablicową, która dodatkowo może posiadać właściwości magnetyczne. W ten sposób stworzysz miejsce do umieszczania karteczek z informacjami oraz bazę najważniejszych zadań do spełnienia.

Jeśli boisz się czerni, postaw na ponadczasowe i uniwersalne odcienie bieli czy delikatnych beży.

PINK, PINK, PINK – czyli wszystko o różu

Mówiąc „pokój dla księżniczki”, od razu przychodzi na myśl różowy pokój dla dziewczynki. Większość młodych dam popiera takie rozwiązania, przyczynia się do tego wpływająca na ten wybór popkultura oraz koleżanki ze szkoły. A gdyby tak złamać tę zasadę? Szaro-różowy pokój dla dziewczyn – to jest to!

Pokój dla księżniczki może łączyć kilka odcieni różowego, przełamane barwą z innej palety odcieni. Szary dobrze koresponduje z różowym, można go także łączyć z bielą i czernią. Szaro-różowy pokój dziewczynki możesz umeblować białym łóżkiem i kompletem zamykanych szafek – dzieci posiadają niezliczoną ilość przedmiotów, przez co każda półka jest niezwykle cenna.

różowy pokój dla dziewczynki

Pokój dla dziewczynki – różowo-szary lub wzbogacony o inne kolory – możesz także zaadoptować pod salę ćwiczeń i stworzyć kącik gimnastyczny. W tym celu potrzebny będzie kawałek ściany, na której własnoręcznie wykonasz ściankę wspinaczkową lub umieścisz w kącie ruchome platformy, na których córka będzie trenować równowagę.

Szaro-różowy pokój dla dziewczynki to nie twoja bajka? Róż nie musi być nudny i bez wyrazu. Możesz wybrać bardzo delikatny, pudrowy odcień, który dopasujesz do granatowych, niebieskich i szaroniebieskich ram na ścianie. Chcesz poeksperymentować? W zestawieniu z czarną ścianą imponująco będzie wyglądać dywan lub poduszki w kolorze magenty. Szaro-różowy pokój dziewczynki uspokoisz, malując ścianę w odcieniu brudnego różu, np. takim, jaki znajdziesz w palecie kolorów Stiuku Weneckiego Magnat Style o nazwie Jadeit. To piękna barwa, która zdecydowanie będzie zdobić pokój księżniczki.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Różowo-szary wystrój cię nie przekonuje, a twoja córka nie wyobraża sobie niczego innego? Jakie kolory do pokoju dziewczynek będą najlepsze? Podczas urządzania dziecięcej przestrzeni kieruj się przede wszystkim komfortem i marzeniami dziecka – nie narzucaj swoich rozwiązań i nie zmuszaj do wyborów, które nie będą cieszyć twojej pociechy. Pamiętaj, że to nie ty będziesz mieszkać w dziecięcym pokoju – zadbaj o dobre oświetlenie i wygodne miejsce do spania – pozostałe pomysły pozostaw małym odkrywcom świata i ciesz się szczęściem swojego dziecka. Szaro-różowy pokój dla dziewczynki to może być strzał w dziesiątkę!