Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/sniezka/public_html/stiukwenecki/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2323

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/sniezka/public_html/stiukwenecki/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2327

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/sniezka/public_html/stiukwenecki/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3165
Czym myć ściany pomalowane farbą zmywalną? Jak umyć ścianę z tłuszczu czy kurzu? - Magnat Stiuk
farby zmywalne do pokoju

Podczas codziennego użytkowania ściany w mieszkaniu ulegają zniszczeniom i może pojawiać się na nich kurz i brud. Szczególnie narażone są ściany w pokojach dzieci oraz wzdłuż ciągów komunikacyjnych – w korytarzu, przedpokoju lub kuchni. To także nieodłączny kłopot podczas użytkowania kuchni. Pomocą są farby odporne na zmywanie oraz szorowanie, czyli tzw. farby zmywalne. Jak myć ściany, aby zachować blask i czystość w pomieszczeniu?

Farby zmywalne do pokoju – wygoda i elegancja w jednym

Każdego dnia wykonujemy w mieszkaniu wiele czynności, które wpływają na jego wygląd i czystość. Nierzadko, mimo wielu starań i prób zachowania należytego porządku, dochodzi do powstawania trudnych do usunięcia zabrudzeń, zwłaszcza na ścianach i podłodze. O ile usunięcie brudu i nieczystości z płytek lub desek na podłodze nie stanowi większej trudności, mycie ścian może okazać się niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem.

Nie wszystkie rodzaje zabrudzeń stanowią problem. Niekiedy jest to zwykłe przetarcie, rysa czy smuga, którą usuniesz przy pomocy wilgotnej ściereczki lub przetrzesz kawałkiem zwilżonego papieru. Problemem mogą być duże, tłuste plamy z jedzenia, powstałe podczas przyrządzania posiłków w kuchni lub jadalni. To także liczne ślady po palcach, jedzeniu lub kolorowych kredkach w pokoju Twojego dziecka.

Brudzącym i bałaganiącym mieszańcem domu może okazać się także pies czy kot – pozostawione ślady łap lub kawałki błota po deszczowym spacerze skutecznie spędzają Ci sen z powiek, za każdym razem, gdy wydarzy się taka sytuacja.

ściany pomalowane farbą zmywalną

Wygodnym rozwiązaniem na te wszystkie problemy jest pomalowanie ścian w pokoju farbami odpornymi na zmywanie oraz szorowanie na mokro. Z kolei farba Antystatyczna, czyli taka, która nie przyciąga kurzu, pomoże Ci w utrzymaniu ładu i zachowaniu odpowiedniej higieny. Tłuszcz i brud nie wnika w strukturę ściany i tworzy śliską warstwę, którą zmyjesz detergentem. Dobrej jakości farb zmywalna pozwala na wielokrotne mycie jej powierzchni, bez konieczności ponownego nanoszenia uzupełniającej warstwy.

Farby odporne na zmywanie i szorowanie dostępne są w szerokiej palecie barw. Nie jesteś skazany wyłącznie na jasne i neutralne odcienie, ponieważ bardziej intensywne kolory także pozostaną mocne i wyraziste na długo. Praktycznym rozwiązaniem jest także odporna na zmywanie i szorowanie farba do kuchni Magnat Ceramic Kitchen&Bathroom dostępna w aż 20 kolorach. Produkt jest plamoodporny oraz dodatkowo posiada powłokę odporną na wilgoć, rozwój bakterii i grzybów.  Pomalowane farbą powierzchnie na długo pozostają czyste, a ich kolor jest wyrazisty oraz świeży.

Innym pomysłem na ciekawe wykończenie ściany, z której szybko zmyjesz plamy, jest użycie cienkoakrylowej farby strukturalnej MAGNAT STYLE Stiuk Wenecki odpowiednio zabezpieczonej MAGNAT STYLE wosk impregnująco-zabezpieczający. Możesz pokryć nią ścianę wokół kominka, jedną ze ścian w salonie lub wybraną powierzchnię w łazience.  Tworzy ona efekt szlifowanego marmuru o trzech rodzajach wykończenia powierzchni – satynowym, błyszczącym i intensywnie polerowanym.

Czym myć ściany pomalowane farbą zmywalną?

Jak umyć ścianę z kurzu? Czym myć ściany pomalowane farbą zmywalną, a więc odporną na zmywanie i szorowanie na mokro? Tutaj sprawa jest prosta. Pierwszym krokiem jest zwilżenie ściany. Następnie całą powierzchnię umyj delikatnie zwilżoną gąbką z dodatkiem detergentu. Na koniec przemyj ścianę czystą wodą i osusz ręcznikiem papierowym.

mycie ścian pomalowanych farbą zmywalną

Jak umyć ścianę z tłuszczu? Aby zrobić to dokładnie, będziesz potrzebować lekkiego środka czyszczącego. Gąbka i myjąca piana powinny poradzić sobie ze wszystkimi, większymi i mniejszymi plamami. Zdarza się, że podczas wyboru rodzaju wykończenia ściany dylematem staje się nadanie jej nietypowej, chropowatej lub nierównej struktury. Zainwestuj w dowolną strukturę dekoracyjną i ciesz się jej wyglądem bez obaw o mozolne szorowanie. Do umycia wystarczy ponownie gąbka i płyn zmywający tłuszcz.

jak umyć ścianę z tłuszczu

Farby do ścian – zmywalne i odporne na brud to ułatwienie dla każdego z domowników. Pozwalają się cieszyć swobodnym funkcjonowaniem w domu i dają dzieciom możliwość swobodnej ekspresji zgodnie z ich pasjami i ulubionymi zajęciami. Postaw na farby zmywalne do ścian. Będziesz mógł zapomnieć o zamartwianiu się niechcianymi zabrudzeniami na ścianach. Ciesz się pełnią życia we własnym domu!