Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/sniezka/public_html/stiukwenecki/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2323

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/sniezka/public_html/stiukwenecki/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2327

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/sniezka/public_html/stiukwenecki/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3165
Stiuk wenecki jak wykonać go samemu - Instrukcja krok po kroku

Stiuk wenecki jak wykonać go sememu - Instrukcja krok po kroku Profesjonalny film instruktażowy i wskazówki ekspertów

Jak wykonać stiuk wenecki - Przygotowanie produktu

Do farby Stiuk Wenecki MAGNAT Style dodaj Pigment Barwiący MAGNAT Style zgodnie z recepturą.
Ilość pigmentu nie powinna przekroczyć 10% objętości wyrobu. Dokładnie wymieszaj, w taki sposób, aby nie pozostawić resztek pigmentu na ściankach opakowania.
Nie dodawaj wapna, nie mieszaj z farbami emulsyjnymi innego typu.

Malowanie Gruntem Akrylowym MAGNAT Style

KROK I - Przygotowanie ściany pod malowanie

Gładką i równą powierzchnię pomaluj jeden raz Gruntem Akrylowym MAGNAT Style. Środek gruntujący służy do wyrównania chłonności oraz wzmacniania podłoża przed aplikacją stiuku. Zapewnia właściwe wysychanie wyrobów nawierzchniowych i „oddychanie" ścian. Ułatwia penetrację i stabilizację podłoża.
Nakładanie I warstwy Stiuku Weneckiego MAGNAT

KROK II - Nakładanie stiuku

Na wyschniętą po gruntowaniu powierzchnię, za pomocą Pacy Weneckiej, nałóż gładko i równomiernie pierwszą warstwę Stiuku Weneckiego MAGNAT Style, zabarwionego na wybrany kolor Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style.
Nakładanie II warstwy Stiuku Weneckiego MAGNAT

Krok III - Nakładanie drugiej warstwy stiuku

Następną warstwę Stiuku Weneckiego MAGNAT nałóż po upływie ok. 12 godzin niewielkimi fragmentami. Zbierz nadmiar produktu, przeciągając po powierzchni czystą krawędzią pacy.
Nakładanie III warstwy Stiuku Weneckiego MAGNAT

KROK IV - Nakładanie trzeciej warstwy stiuku

Po wyschnięciu drugiej warstwy (ok. 6 godz.) nałóż trzecią najcieńszą warstwę Stiuku Weneckiego. Pamiętaj, że grubość każdej z trzech nałożonych warstw nie powinna przekroczyć 1 mm.
Wygładzanie Stiuku Weneckiego MAGNAT

KROK V - Nakładanie ostatniej warstwy stiuku

Po 2 godz. od zakończenia nakładania ostatniej warstwy Stiuku Weneckiego MAGNAT, krawędzią pacy wygładź całą powierzchnię w celu uzyskania efektu polerowanego.
Nakładanie Wosku MAGNAT Style

KROK VI - Wosk do stiuku

Po 4 godzinach od nałożenia 3 warstwy Stiuku Weneckego, w celu dodatkowego zabezpieczenia i podkreślenia uzyskanego efektu, za pomocą pacy nałóż Wosk MAGNAT Style, a następnie wypoleruj powierzchnię miękkim materiałem lub Pacą Wenecką. Uzyskasz efekt intensywnie błyszczący.

NARZĘDZIA

Narzędzia MAGNAT Style
Narzędzia MAGNAT Style

UWAGI

Właściwe przygotowanie podłoża, użycie zalecanych narzędzi i metod malowania przyczynia się do uzyskania właściwej, deklarowanej wydajności wyrobu. Całkowite wyschnięcie – po 24 godz. Pełna odporność – po 28 dniach. Produkt przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze od +5oC do +25oC. Chronić przed mrozem. Produkt wymaga od wykonawcy konkretnych umiejętności z zakresu aplikacji tego typu materiałów.

 

U nas znajdziesz wszystkie produkty potrzebne do uzyskania struktury szlifowanego marmuru.

Przelicz ile
zużyjesz struktury


KALKULATOR

Dowiedz się
więcej


ZAINSPIRUJ SIĘ