Czy można położyć stiuk na stiuk

Struktury i tynki dekoracyjne odmieniają wnętrza, tworząc w nich wyjątkową i nietuzinkową atmosferę. Z ich pomocą stworzysz niecodzienną aranżację w salonie, sypialni i innych pomieszczeniach. Dużą popularnością cieszy się stiuk wenecki, który wyróżnia się wybarwieniem, fakturą i kolorami. Planujesz remont, a nie chcesz usuwać warstwy tynku? Sprawdź, jak ją odnowić lub odmienić, i dowiedz się, czy można położyć stiuk na stiuk.

Remont mieszkania – czy można położyć stiuk na stiuk?

Twoje ściany zdobi już stiuk, a ty zastanawiasz się czy można położyć stiuk na stiuk, ponieważ z biegiem czasu utracił dawny blask? Pragniesz nieco zmienić jego wizerunek, ale nie wiesz, czy można modyfikować struktury dekoracyjne? Jeśli powierzchnia wymaga odświeżenia, możesz to zrobić. Jak odnowić stiuk wenecki? Ten rodzaj tynku strukturalnego w ostatnim etapie aplikacji pokrywany jest woskiem impregnującym, który zabezpiecza powierzchnię przed zabrudzeniami.

Jak odnowić stiuk - połóż stiuk na stiuk

Jeśli chcesz położyć stiuk na stiuk musisz więc wykonać kilka czynności sposobem tradycyjnym:

  1. Najpierw pozbądź się warstwy wosku impregnującego. Możesz ją zmatowić papierem ściernym aż do momentu uzyskania surowej warstwy stiuku. Zabieg ten możesz uprościć korzystając z specjalistycznego podkładu np. Snieżka Zacieki Plamy – dzięki zastosowaniu tej farby nie trzeba mechanicznie usuwać /matowić wosku -wystarczy pomalować jedną warstwą farby – po jej wyschnięciu można prowadzić kolejny etap renowacji
  2. W ten sposób przygotowaną ścianę pokryj kolejnymi warstwami stiuku postępując dokładnie tak samo jak w przypadku nanoszenia masy „od nowa”, np. Magnat Style Stiuk wenecki.
  3. Tynk pozostaw do wyschnięcia. Po jego wyschnięciu (12 godzin) zabezpiecz stiuk woskiem

Jak odnowić stiuk? – odświeżanie wnętrza

Jak naprawić stiuk wenecki, na którym pojawiły się pęknięcia lub jego struktura jest naruszona? Niestety, w takim przypadku tynk należy zdjąć ze ściany i nałożyć go od nowa. Zniszczenia, które powstały na wcześniej nałożonej warstwie mogą spowodować pęknięcia na kolejnej, nie warto więc ryzykować. Jak zdjąć stiuk? Można go albo zeszlifować, albo skuć (w zależności od grubości warstwy tynku). Użyj do tego szlifierki oscylacyjnej lub młotka murarskiego. Powstałe nierówności wyrównaj szpachlą.

Malowanie stiuk na stiuk

A jak odnowić stiuk wenecki, jeśli nie jest popękany, a ma jedynie drobne ubytki lub wcześniej uzyskany efekt nie jest dla ciebie satysfakcjonujący? Po prostu na dotychczasową powierzchnię połóż kolejną warstwę tynku. To też dla ciebie doskonała okazja do zmiany wyglądu twojego wnętrza. Jeżeli lubisz eksperymenty, zobacz, jak dotychczasowy stiuk będzie się prezentował w nowym kolorze. Niezależnie od tego typu napraw trzeba pamiętać, że nie możliwe są naprawy tzw. miejscowe- trzeba nanieść Stiuk na całą powierzchnie ściany

Jak zmienić kolor na stiuku? Metamorfoza ściany

Jeśli warstwa stiuku nie wymaga poprawek i nie chcesz aplikować jego kolejnej warstwy, możesz nadać mu nowy blask farbą. Jak zmienić kolor stiuku? Wystarczy przemalować go na dowolny kolor farbą przeznaczoną do efektów dekoracyjnych. Wybierz specjalistyczny podkład Sniezka Zacieki Plamy. Tak przygotowana powierzchnie można pomalować farbę emulsyjną.

Stiuk Wenecki Kolory

Chcesz zmienić nie tylko kolor stiuku, ale i jego strukturę?  Zastosuj specjalistyczny podkład następnie tak przygotowaną powierzchnię można nanieść dowolnie wybraną strukturę dekoracyjną. Korzystając z tego, że stiuk nadawał cienkie i równe warstwy, dlatego nie będzie problemu wykonując bardziej przestrzenne struktury dekoracyjne.