Aranżacja Stiuk Wenecki

Szlachetny i luksusowy marmur, choć kojarzy się z klasycznymi aranżacjami, doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz. Marzysz o takim elemencie dekoracyjnym na ścianie w swoim domu, ale przeraża cię cena płyt marmurowych? Wystarczy, że sięgniesz po Stiuk Wenecki – to tynk dekoracyjny, który umożliwia stworzenie pięknej faktury na ścianie wyglądającej jak prawdziwy marmur!

Jak przygotować ścianę do nałożenia tynku ozdobnego? Co jest potrzebne do wykonania marmurowej ściany? Jak nakładać masę ozdobną? Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielił ekspert MAGNAT Style – dzięki nim spełnisz swoje marzenia o marmurowej ścianie w swoim domu.

Aranżacja ze ścianą odzobioną Stiukiem Weneckim

Co jest potrzebne do wykonania marmurowej ściany?

Efekt marmuru na ścianie uzyskuje się nakładając na jej powierzchnię Stiuk Wenecki. To cienkowarstwowa akrylowa farba strukturalna, którą należy zabarwić dowolnym kolorem Pigmentu Barwiącego MAGNAT.

Sprawdź kolory PIGMENTU BARWIĄCEGO https://www.magnatfarby.pl/sklep/pigment-barwiacy-magnat-style

Produkty potrzebne do wykonania marmurowej ściany:

  • Stiuk Wenecki MAGNAT Style,
  • Pigment Barwiący,
  • Wosk Impregnująco – Zabezpieczający,
  • Grunt Akrylowy,
  • duża i mała paca wenecka,
  • wałek do malowania.

Stiuk Wenecki - produkty

Jakie wykończenie daje Stiuk Wenecki?

Stiuk Wenecki imitujący szlifowany marmur można mieć w trzech wariantach – w zależności od rodzaju wykończenia:

  • satynowym
  • błyszczącym,
  • intensywnie błyszczącym.

Stiuk Wenecki tworzy trwałe powłoki, które wyglądają jak prawdziwe marmurowe płyty. Jest odporny na zmywanie i zapewnia „oddychanie ścian”.

Stiuk Wenecki instrukcja

Jak przygotować ścianę do nałożenia tynku ozdobnego?

Odpowiednie przygotowanie ściany jest niezwykle istotne, jeśli chcesz cieszyć się pięknym efektem marmuru na ścianie. Musi być gładka, czysta, pozbawiona tłustych plam i zabrudzeń. Przed rozpoczęciem nakładania Stiuku Weneckiego ścianę należy zagruntować – dobry grunt wzmocni podłoże i wyrówna jego chłonność.

Jak nakładać Stiuk Wenecki?

Tynk dekoracyjny Stiuk Wenecki należy nakładać zgodnie ze wskazówkami podanymi na opakowaniu i przestrzegając zaleceń producenta. Warto skorzystać z fachowych porad eksperckich i obejrzeć filmy instruktażowe, na których prezentowane są różne techniki nakładania Stiuku Weneckiego na ścianę.

Pamiętaj, że prawidłowe przygotowanie podłoża, użycie zalecanych przez producenta narzędzi oraz przestrzeganie wskazówek ekspertów jest podstawą do uzyskania nie tylko pożądanego efektu marmuru na ścianie, ale również deklarowanej wydajności wyrobu.

Sprawdź: JAK NAKŁADAĆ STIUK WENECKI – INSTRUKCJE http://stiuk-wenecki.pl/instrukcja/

Zapisz