Czerwone ściany w pokoju

Czerwień to barwa namiętności, miłości i władzy. Wprowadza pozytywny nastrój i motywuje do działania. Sprawdź, w jakich wnętrzach czerwone ściany sprawdzą się najlepiej i z jakimi dodatkami je zestawić. Zobacz, jak za pomocą stiuku weneckiego MAGNAT Style wzmocnić pożądany efekt.

Nie bój się mocnych barw – czerwone ściany w twoim domu

Kolor czerwony od wieków kojarzony jest z miłością i pasją. Przyspiesza bicie serca, stymuluje do działania. Jest symbolem władzy, dominacji, seksualności. Czerwone ściany dodają energii, zwiększają apetyt, podnoszą temperaturę. Doskonale sprawdzą się u osób ospałych, pozbawionych woli walki i z niskim poziomem asertywności.

Czerwone ściany w pokoju to idealny wybór dla osób, które cenią w życiu zmiany, eksperymenty, ekspresję i nowatorskie podejście do wystroju wnętrz. Czerwień to kolor absolutnie wyjątkowy. Silnie oddziałuje na samopoczucie, przyspiesza bicie serca. Pokój wypełniony ognistą barwą sprawi, że poczujesz się pobudzony.

Czerwone ściany w pokoju uczynią cię szczęśliwym i pełnym radości, jednak nadmiar tego koloru może sprawić, że poczujesz się nerwowy, niespokojny, agresywny. Warto więc stosować go z umiarem, na jednej, dwóch płaszczyznach lub jako dodatek do aranżacji. W następnej części artykułu dowiesz się, jak zestawić czerwone ściany – z jakim kolorem wyglądają najlepiej i jakie dodatki warto zastosować we wnętrzu.

Czerwień w twoim wnętrzu

Pragniesz odmienić swoje wnętrze i dodać mu nieco pikanterii? Dobrym wyborem będzie czerwona ściana. Z jakim kolorem połączyć barwę miłości, aby uzyskać elegancką, harmonijną całość? Czerwień pięknie komponuje się z czernią, bielą, szarościami. Jeśli należysz do osób odważnych i lubisz awangardowe rozwiązania, zestaw kolory ogniste z barwami wody – wszelkimi odcieniami niebieskości.

Czerwień to barwa niezwykła, oryginalna, mocna. Doskonale prezentuje się jako akcent na części powierzchni – w nadmiernej ilości osiągniesz przytłaczający, ciężki efekt. W większości powierzchni mieszkaniowych lepiej sprawdzi się jedna czerwona ściana. Z jakim kolorem połączyć tę niezwykłą barwę? Możesz zestawić czerwień z mocno kontaktującą zielenią, żółcią lub błękitem. Ogniste barwy pięknie komponują się ze złotem i błyskiem, które nadają wnętrzu barokowego charakteru.

Zastanawiasz się, w jakiej przestrzeni czerwień sprawdzi się najlepiej? Oczywiście – w sypialni. Miejsce to jest niezwykle intymne, prywatne. Jeśli chcesz nadać wnętrzu nuty pikanterii – czerwień to zdecydowanie dobre rozwiązanie. Nadmiar koloru może być jednak przytłaczający. Zestaw go z inną, nieco delikatniejszą barwą.

czerwona ściana w sypialni

Jaki kolor pasuje do czerwonego na ścianie w sypialni? Do odważnych świat należy – możesz zdecydować się na akcent czerni, która stworzy buduarowy, oryginalny klimat. Jeśli wolisz połączyć go z delikatniejszą barwą, dobrze sprawdzą się odcienie kremu, caffe latte lub szarość – zrównoważą mocny efekt odcienia ognia.

Pięknie zaprezentują się także czerwone ściany w salonie. Pokój dzienny to najczęściej najbardziej nasłonecznione miejsce, gdzie barwa wyda się nieco jaśniejsza i mniej nachalna. Postaw na akcent na jednej ścianie – może to być przestrzeń za telewizorem lub biblioteczką. Jaki kolor pasuje do czerwonego na ścianie? Wybierz szarość lub ecru. Możesz zestawić czerwień z nowoczesną boazerią lub cegłą – uzyskasz oryginalny, niepowtarzalny efekt.

czerwona ściana w salonie

Zadbaj o złote lub drewniane dodatki. Wolisz wersję nowoczesną? Postaw na nowoczesne akcenty – fantazyjne wazony, oryginalne fotografie. Czerwone ściany w salonie nabiorą niebanalnego, indywidualnego charakteru.

Lubisz oryginalne rozwiązania? Zdecyduj się na czerwone ściany w kuchni. Pokryj ognistą barwą najbardziej widoczną ze ścian, zawieś drewniane lub metalowe półki, na których ułożysz książki kucharskie i dodaj zielone, roślinne akcenty. Czerwone ściany w kuchni to doskonałe tło zarówno do jasnych, drewnianych mebli, jak i nowoczesnego, lakierowanego zestawu w kolorze biało czarnym.

Maluj na czerwono łatwo i szybko

Wiesz już jaki wpływ na samopoczucie mają czerwone ściany, z jakim kolorem warto je zestawić i jakie dodatki sprawdzą się przy czerwieni najlepiej. Czym więc uzyskać piękny, ognisty efekt? Możesz zdecydować się na standardowe rozwiązanie – farbę przeznaczoną do salonów i sypialnia lub łazienek i kuchni.

Jeśli szukasz ciekawego, niebanalnego wykończenia powierzchni ściennych, możesz wybrać tynk strukturalny, np. stiuk wenecki MAGNAT Style, którym uzyskasz piękny efekt szlifowanego marmuru. Połącz go z pigmentem koloryzującym, np. pigment barwiony Koral lub Rubin MAGNAT Style. Uzyskasz oryginalną, zapierającą dech w piersiach strukturę w wymarzonym, czerwonym kolorze.

Czerwone ściany w pokoju - Pigment barwiący Magnat Style