Ściana w kuchni przy stole

Jeżeli twoja kuchnia jest odpowiednio duża, z pewnością znajduje się tam stół jadalniany, przy którym pomieszczą się wszyscy domownicy. Wspólne posiłki to rodzinny rytuał, który wymaga odpowiedniej oprawy estetycznej. Dekoracja pustej ściany w kuchni to świetne rozwiązanie do twojego domu!

Dekoracja pustej ściany w kuchni – czy jest potrzebna?

Stare porzekadło głosi, że rodzinny stół jest sercem domu. W dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć czas na wspólny posiłek z domownikami, dlatego tym bardziej warto go odpowiednio celebrować. Oprócz twoich najlepszych potraw możesz zaserwować najbliższym także wrażenia estetyczne. Piękne otoczenie pozytywnie wpłynie na jakość spędzonego razem czasu, dlatego warto sprawić, by ściana w kuchni przy stole była ozdobiona.

Częściej jadasz posiłki samotnie? Stwórz sobie miejsce, w którym entuzjastycznie rozpoczniesz dzień śniadaniem i kawą. Designerski akcent wprowadzi do twojego otoczenia iskrę energii, która przełoży się na twoje samopoczucie na cały dzień. Jak wykończyć ścianę nad stołem w kuchni zgodnie z najnowszymi trendami w aranżacji pomieszczeń?

dekoracja ściany w kuchni przy stole

Czym wykończyć ścianę w kuchni przy stole?

Propozycji jest naprawdę wiele, poczynając od standardowych farb po różnorodne płytki. Żeby odpowiednio dobrać sposób wykończenia do swoich upodobań i podjąć dobrą decyzję, pamiętaj o podstawowej zasadzie. Odpowiednia okładzina powinna wyróżniać się nie tylko zachwycającą estetyką, lecz również parametrami, które pozwolą na zastosowanie jej w pomieszczeniu kuchennym. Pamiętaj, że powierzchnia ta może być bardziej narażona na zabrudzenia, dlatego zastosuj produkt odporny na zmywanie.

Jak urządzić pustą ścianę w kuchni tak, by uniknąć zwykłej farby oraz topornych kafli? Znamy rozwiązanie. Wykorzystaj możliwości, jakie daje ci farba strukturalna Stiuk Wenecki MAGNAT Style! Elegancki efekt marmuru w dowolnym kolorze sprawi, że ściana w kuchni przy stole zyska zupełnie nowy charakter.

Stiuk wapienny czy wenecki?

Co na ścianę w kuchni przy stole sprawdzi się lepiej – stiuk wapienny czy wenecki? W rzeczywistości parametry obu tych efektów są bardzo zbliżone. Pamiętaj, by po aplikacji okładziny odpowiednio ją zabezpieczyć – pomoże ci w tym Wosk Impregnująco-Zabezpieczający MAGNAT Style. Jeżeli pominiesz ten etap, masa zwyczajnie nie poradzi sobie z kuchenną wilgocią.

Jak urządzić pustą ścianę w kuchni o klasycznym wystroju? Zwróć uwagę na Stiuk Wapienny MAGNAT Style, który jest dostępny aż w 16 odcieniach – należą do nich głównie różne warianty klasycznych beżów i szarości, jednak miłośnicy bardziej intensywniejszych kolorów także znajdą coś dla siebie. Łagodna kolorystyka farby strukturalnej doskonale skomponuje się z aranżacją klasyczną, prowansalską lub skandynawską.

Czym wykończyć ścianę w kuchni przy stole - Stiuk wenecki Magnat

Czym wykończyć ścianę w kuchni przy stole, jeżeli aranżacja pomieszczenia jest nowoczesna? Stiuk Wenecki MAGNAT Style występuje w 16 kolorach do wyboru i pozwala także na zastosowanie bardziej intensywnych barw. W tej palecie znajdziesz mocne szarości, ciemne brązy i żywe, wiosenne kolory, które dopasujesz do różnych wariantów nowoczesnego wystroju. Nie bój się kontrastu!

Jak wykończyć ścianę nad stołem w kuchni? Praktyczne porady

Stiuk wenecki lub stiuk wapienny to okładzina, która wymaga profesjonalnego podejścia. Aplikację farby strukturalnej możesz pozostawić fachowcom, lecz poradzisz sobie także samodzielnie – wystarczy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

czym pomalować pustą ścianę przy stole w kuchni

Przede wszystkim powierzchnia, na którą położysz stiuk, powinna być wcześniej odpowiednio zagruntowana. Farba Podkładowa MAGNAT Style jest optymalna dla stiuku wapiennego, zaś pod stiuk wenecki zastosuj Grunt Akrylowy MAGNAT Style. Szczegółowe instrukcje dotyczące aplikacji znajdziesz w filmach na stronie producenta. Na końcu pamiętaj o woskowaniu, które zabezpieczy okładzinę ścienną przed wilgocią!