Stiuk wenecki na suficie: 5 inspirujących aranżacji

Stiuk wenecki - aranżacja

Czasy, kiedy sufit miał być biały i gładki dawno odeszły w niepamięć. Z każdym rokiem pojawiają się coraz to nowsze pomysły dotyczące aranżacji tej przestrzeni. Wśród wielu koncepcji, jakie stosowane są w domach, na szczególną uwagę zasługuje stiuk wenecki na suficie. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, jak modnie i z klasą zaaranżować sufit!

Butelkowa zieleń i stiuk wenecki na suficie

Wyraziste akcenty kolorystyczne są hitem sezonu. Dzięki nim pozornie nudne i niczym nie wyróżniające się pomieszczenie, może nabrać całkowicie nowego charakteru. W tym celu sprawdzi się przełamanie białych ścian głęboką butelkową zielenią sufitu.

Jeśli chcesz wzmocnić efekt wizualny, zastosuj stiuk wenecki MAGNAT Style. Zyskasz dzięki temu nie tylko barwny element, ale także wyjątkową strukturę. Lampę możesz obudować, montując podwieszenie – jej brzeg będzie wówczas równy powierzchni sufitu. Zapewni to efekt wizualny w świetle dziennym oraz interesujące doznania estetyczne po włączeniu światła w wieczornej porze.

Stiuk wenecki magnat style

Lampa w roli głównej

W zdecydowanej większości pomieszczeń pokojowych i kuchennych przeważa zawieszenie lampy lub żyrandola w centralnej części sufitu. Jednak nawet w tak, wydawałoby się, banalnej kwestii możesz nieźle zaszaleć!

Postaw na oryginalne wzornictwo, niebanalne formy i kolor mocno odróżniający się od sufitu. W takiej aranżacji doskonale będą przedstawiać się nie tylko geometryczne, nowoczesne lampy, ale także odpowiednio dobrane do ogólnego wystroju żyrandole. Zróżnicowana powierzchnia stiuku weneckiego na suficie będzie pięknie odbijać światło i subtelnie podkreślać efekt całości.

Oświetlenie listwami LED

Listwy LED podbiły serca domorosłych aranżerów wnętrz. Montowane są w podwieszanych sufitach i dają naprawdę ciekawe efekty. Ponadto taki rodzaj sufitów pozwala ukryć naprawdę duże ilości przewodów i zniwelować wszelkie nierówności w nieprawidłowo wykończonych pomieszczeniach.

Montaż listwy w takim suficie zapewnia ciekawe efekty świetlne: nie uzyskujesz wtedy bezpośredniego źródła światła, które pada na pomieszczenie – wiązki odbijają się od wnęk, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje subtelny nastrój. Delikatnie połyskująca powierzchnia stiuku weneckiego nada wnętrzu magicznego i delikatnego charakteru.

Oświetlenie Led na suficie

Stiuk – aranżacja sufitu z czerwonymi akcentami

Jeżeli chcesz zgrać poszczególne elementy w pomieszczeniu, postaw na minimalizm i dodatki w określonym kolorze. Ciekawym pomysłem jest stworzenie białego, stiukowego sufitu oraz uzupełnienie go mocnym akcentem w postaci czerwonej lampy.

Jeżeli w danym pokoju dominuje biała barwa, również inne dodatki mogą wystąpić w kontrastującym, czerwonym kolorze. Takie wnętrze stanie się bardzo nowoczesne i będzie wyglądać niczym zaprojektowane przez profesjonalistę!

W stylu Wesa Andersona

Aranżacje rodem z amerykańskich seriali z lat 60. i 70. są ciekawą inspiracją dla wielu gospodarstw domowych. Kolorowe obrazki powieszone nie tylko w pokojach, ale również w łazience, duże fotele obijane miękkimi materiałami, pasiaste tapety i pastelowy stiuk na suficie to popularne motywy, które przewijały się w serialach dzisiaj określanych mianem retro. Mimo mnogości barw i dodatków, wnętrza utrzymane w ten sposób są spójne i estetyczne.